Cavapoo charakter – co musisz wiedzieć o tej rasie psa?

Cavapoo to rasa psa, której początki sięgają lat 90 XX. wieku. Powstała ona przez skrzyżowanie dwóch ras: pudla miniaturowego oraz psa rasy cavalier king charles spaniel. Jakie cechy posiada piesek tej rasy i dla kogo będzie idealny? Poznaj cavapoo opinie specjalistów!
Cavapoo charakter

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z akwahobby.pl

Cavapoo wygląd

Przechodząc do opisu psa cavapoo należy podkreślić, że nie jest to jeszcze oficjalnie uznana rasa. Z tego powodu nie istnieje żaden oficjalny wzorzec rasy i psy cavapoo mogą się do siebie istotnie różnić. Cacapoo dorosły może ważyć od trzech do nawet dwunastu kilogramów. Jego wielkość będzie dużej mierze zależeć od tego, czy cavalier king charles został skrzyżowany z pudlem średnim czy miniaturowym. Podobnie w przypadku sierści może być ona długa i pofalowana lub też pokręcona. 

Warto wspomnieć, że celem hodowców tej nowej rasy było stworzenie małego rodzinnego psiaka, który będzie ‘hipoalergiczny’, czyli nie będzie uczulał domowników. Poniekąd to się udało, ponieważ cavapoo gubi mało sierści, co ogranicza transmisję alergenów. Należy jednak pamiętać, że to nie eliminuje całkowicie ryzyka wystąpienia alergii. Z powodu ograniczonego wypadania sierści wymaga ona regularnego strzyżenia. Uszy cavapoo, zawsze są długie i wiszące, tak jak u spanieli. Natomiast kufa może być krótka lub całkiem spłaszczona, czasem można spotkać psy o dłuższej kufie. Warto zaznaczyć pies cavapoo może może występować w prawie wszystkich wariantach umaszczenia. 

Cavapoo charakter

Biorąc pod uwagę, że cavapoo to młoda rasa, ciężko mówić o stabilności charakteru w jej przypadku. Tak jak wspomniano wcześniej, celem hodowców było stworzenie rasy, która będzie towarzyska i idealna dla rodzin. Biorąc ogół psiaków cavapoo, można z pewnością stwierdzić, że cel ten został osiągnięty. Są to urocze pieski o bardzo przyjaznym i łagodnym charakterze, dzięki czemu świetnie dogadają się z dziećmi oraz z innymi zwierzętami. Cavapoo jest niesamowicie towarzyski i ciekawski, co może się nie spodobać psom o bardziej zdystansowanym usposobieniu. Stwierdzenie, że jest to pies rodzinny nie oznacza jednak, że jest to pies kanapowy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że rasa powstała za skrzyżowania dwóch psów myśliwskich. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że ten piesek potrzebuje bardzo dużo ruchu, długich spacerów i częstej zabawy. Cavapoo będzie szydliwy tylko wtedy, gdy umożliwisz my niuchanie, bieganie i atrakcyjne zabawy. Pozbawiony ruchu może być markotny i nieznośny. 

Zobacz też:  Cavapoo - dorosły osobnik. Wymagania, pielęgnacja, potrzeby

Cavapoo szczeniaki – gdzie kupić?

Jako, że w Polsce psy rasy cavapoo nie są oficjalnie uznawane przez Związek Kynologiczny, to nie istnieje tutaj żadna oficjalna hodowla tych psów. W związku z tym należy mocno się postarać, aby zostać właścicielem tej rasy i zacząć poszukiwania w zagranicznych serwisach. Śledząc ogłoszenia z cavapoo na sprzedaż, należy dobrze ocenić rzetelność hodowcy i zebrać o nim maksimum informacji, a także sprawdzić w jakich warunkach jest prowadzona hodowla psiaków. Zawsze szukaj odpowiedzialnych hodowli z dobrymi opiniami, aby mieć pewność że Twój szczeniak będzie mieć dobre geny. Nie daj się zwieść również atrakcyjną ceną. 

Cavapoo szczeniaki mogą mieć zróżnicowaną cenę – od pięciu do dwunastu tysięcy złotych. Ponadto do kosztów należy doliczyć cenę przewozu zwierzaka, która może być znaczna.  Kiedy już poniesiesz wszelkie trudny i zostaniesz właścicielem tego uroczego psiaka, zostanie Ci tylko nadanie odpowiedniego imienia dla swojego pupila. Jakie są odpowiednie imiona dla cavapoo? Najodpowiedniejsze będzie krótkie imię, nawiązujące do jego uroczego wyglądu i wspaniałego charakteru!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też