Cavapoo – hodowla. Czy znajdziemy hodowle cavapoo w Polsce?

Cavapoo to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Jest to pies o wielkim sercu, inteligentny oraz piękny. Gubi bardzo mało sierści, więc jest przyjazny dla alergików. Świetnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest przyjazny, cierpliwy i bezkonfliktowy. Czy znajdziemy cavapoo hodowla w Polsce? Na co najczęściej choruje ta rasa? Ile kosztuje? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
cavapoo hodowla

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z fankazwierza.pl

Cavapoo – hodowla

Dobra hodowla cavapoo posiada odpowiednią przestrzeń oraz warunki do odchowania szczeniąt urodzonych przez przedstawicielkę rasy. Hodowca powinien posiadać wiedzę niezbędną do wychowywania psów oraz najlepiej podstawową wiedzę weterynaryjną. Wszystkie hodowane psy powinny być objęte kontrolą lekarza. 

Zwierzęta przebywające w hodowli muszą mieć dostęp do wysokiej jakości pożywienia oraz dobrze przystosowanych pomieszczeń. Odpowiedzialny hodowca dobrze zadba o zdrowie i pielęgnację psów. 

Mimo, ze cavapoo to rasa nieoficjalna, w Polsce istnieje kilka hodowli cieszących się dobrą opinią. Każdy fan rasy znajdzie więc odpowiednie miejsce, aby zapoznać się z psami na żywo i zakupić szczenię. Cena utrzymania cavapoo w hodowli nie jest mała, jeżeli hodowca chce zadbać o swoje psy na najlepszym poziomie. 

Cavapoo – cena

Cena cavapoo wynosi od 5 do nawet 12 tysięcy złotych, więc nie należy ona do ras tanich. Wybierając, gdzie kupić cavapoo, powinniśmy nie kierować się wysokością ceny, a warunkami i jakością życia zwierząt przebywających w hodowli. Dobre hodowle gwarantują psu doskonałe wyżywienie, pielęgnacje oraz sporo miejsca do życia, ale wiąże się to ze sporymi kosztami utrzymania hodowli. 

Cavapoo – szczeniaki

Szczeniaki cavapoo są bardzo urocze i aktywne. Mają przyjazne charaktery oraz ze względu na wysoką inteligencję bardzo szybko uczą się zasad czystości oraz są łatwe w wychowaniu. Doskonale dogadają się z każdym – z osobą dorosłą, dzieckiem, starszymi a nawet z osobami niepełnosprawnymi. Psy tej rasy nie są kanapowcami i potrzebują sporo aktywności i kontaktu z drugim człowiekiem, w przeciwnym wypadku, jeżeli są ignorowane, mogą stać się kłopotliwe i nieznośne. 

Cavapoo – choroby

Choroby cavapoo nie są nam jeszcze do końca znane, ponieważ jest to dość młoda rasa. Możemy doszukiwać się pewnych predyspozycji do chorób u przodków tej rasy – pudla i cavaliera. U psów cavapoo mogą pojawić się typowe problemy zdrowotne odpowiednie dla tych dwóch ras. Choroby które mogą u nich występować to: epilepsja, zaćma, problemy ze wzrokiem, wrażliwość uszu, problemy ze skórą – grzybica, pasożyty lub inne, problemy z rzepką, zwichnięcia łapek, choroby serca. 

Zobacz też:  Cavapoo - gdzie kupić rasowego psa?

Cavapoo – podsumowanie

Cavapoo to młoda rasa pochodząca z Australii, która z biegiem lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz więcej można spotkać Cavapoo w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ hodowcy starali się dojść do perfekcji przy krzyżowaniu przodów tej rasy. Pupile posiadają miękką, gęstą, jedwabistą sierść, która nie alergizuje tak jak u innych psów. Rasa idealnie nadaje się dla każdego – niezależnie od wieku a nawet sprawności. Wybór cavapoo na towarzysza to strzał w dziesiątkę. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też