Cavapoo vs Goldendoodle – czym się różnią te rasy?

Zarówno Cavapoo jak i Goldendoodle są rasami hybrydowymi. Pierwsza z nich wynika ze skrzyżowania pudla z King Charles Cavalier Spanielem, druga pudla z Golden Retrieverem. Dowiedz się więcej na temat różnic między obiema rasami. Oto: Cavapoo vs Goldendoodle.
Cavapoo vs Goldendoodle

Rozmiar

Psy Cavapoo są niewielkimi zwierzakami, mogącymi mierzyć od dwudziestu trzech do trzydziestu sześciu centymetrów. Duża różnica w wysokości jest spowodowana różnymi cechami genetycznymi, które dziedziczą po swoich przodkach. Zazwyczaj, jeśli psy rasy Cavapoo dziedziczą więcej genów od pudla, są wyższe. Psy rasy Cavapoo mogą ważyć od czterech do jedenastu kilogramów, co jest efektem różnic między rasami z których zostały skrzyżowane.

Z kolei psy rasy Goldendoodle są większe, o średniej wysokości od pięćdziesięciu jeden do sześćdziesięciu sześciu centymetrów. Ich średnia waga wynosi od czternastu do dwudziestu kilogramów. Co się tyczy ich sierści, to może być ona długa lub puszysta. Może się zatem czasami wydawać, iż psy rasy Goldendoodle są większe, niż w rzeczywistości.

Charakter

Jak prezentuje się jednak zestawienie ras ”cavapoo vs goldendoodle” w kontekście temperamentu?

Psy rasy Goldendoodle są bardzo energiczne i lubią spędzać dużo czasu na zewnątrz, dlatego ważne jest, aby były regularnie wyprowadzane na spacery, które mogą zaspokoić ich potrzebę ruchu. Jeśli nie są one odpowiednio często wyprowadzane na dwór, mogą stać się nadpobudliwe i nieposłuszne oraz na przykład narozrabiać w mieszkaniu. Psy rasy Goldendoodle są jednak generalnie przyjaznymi i ufnymi psami wobec ludzi i psów, więc nie powinny mieć problemów z socjalizacją.

Psy rasy Cavapoo są nieco mniej energiczne niż Goldendoodle i lubią spędzać więcej czasu na kanapie. Jednak jako szczeniaki mogą mieć dużo energii i potrzebują wtedy regularnych spacerów, aby się wybiegać. Psy rasy Cavapoo są również bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Ponadto, psy rasy Cavapoo bardzo dobrze czują się w towarzystwie innych psów i są najszczęśliwsze, gdy mają inne zwierzaki w domu. Po odpowiednim uspołecznieniu dobrze koegzystują się z dziećmi, obcymi i prawie wszystkimi ludźmi. Obydwie rasy są bardzo inteligentne i mogą być wymagające, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Ważne jest zatem to, aby zapewnić im odpowiednią ilość ćwiczeń i stymulacji umysłowej, aby zapobiec niepożądanym zachowaniom i zagwarantować im szczęśliwe i zdrowe życie.

Zobacz też:  Cavapoo - wady i zalety tej rasy

Sprawdź także:Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też