Cavapoo vs Mini Goldendoodle. Dwie największe różnice tych ras!

Mini goldendoodle i cavapoo są rasami hybrydowymi. Obie powstały w wyniku skrzyżowania dwóch ras: pudla i Golden Retriever (goldendoodle) oraz pudla i Cavalier King Charles Spaniela (cavapoo). Dowiedz się więcej na ich temat: oto cavapoo vs mini goldendoodle
Cavapoo vs Mini Goldendoodle

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z bulterier.com.pl

Rozmiar

Ponieważ psy rasy Cavapoo i Mini Goldendoodle są mieszańcami, ich waga i wielkość mogą się nieco różnić. Psy Cavapoo są mieszanką Cavaliera King Charles Spaniela i Pudla i są zazwyczaj mniejsze niż psy rasy Mini Goldendoodle, które są mieszańcami Golden Retrievera i Pudla. Psy rasy Cavapoo zazwyczaj ważą od pięciu do jedenastu kilogramów, podczas gdy Mini Goldendoodle ważą od dwunastu do szesnastu kilogramów. Pamiętajmy jednak, iż waga i rozmiar każdego psa będą w pewnej mierze jednak zależały również od genów i diety. Ważne jest, aby pamiętać również o tym, że niezależnie od wielkości, oba psy są doskonałymi towarzyszami, wymagają regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej pielęgnacji, zapewniającej im zdrowie i dobre samopoczucie.

Wygląd

Psy rasy Mini Goldendoodle są znane ze swoich misiowatych rysów, brązowych oczu i czarnych nosów Często psy tej rasy mają morelowe lub kremowe umaszczenie, ale mogą również mieć brązową, czarną, czekoladową lub białą sierść. Ich sierść może być także kędzierzawa lub falista.

Cavapoo z kolei zazwyczaj posiadają opadające uszy z dużymi brwiami, czarny nos i brązowe oczy. Ich sierść może być czarna, biała lub brązowa, chociaż spotykane są osobniki o umaszczeniu kasztanowym, morelowym czy kremowym. Sierść psów rasy Cavapoo może być szorstka, twarda i falująca.

Cavapoo vs Mini Goldendoodle. Dwie największe różnice tych ras! – podsumowanie

Reasumując, największymi różnicami jakie można zaobserwować na pierwszy rzut oka między psami rasy Cavapoo i Mini Goldendoodle to wzrost i wygląd. Pierwsze są nieco mniejsze od miniaturowych wersji Goldendoodle oraz różnią się rysami na twarzy i umaszczeniem futra. Warto na koniec dodać, iż w zestawieniu Cavapoo vs Mini Goldendoodle obydwie rasy są świetnymi towarzyszami dla rodzin i mogą być doskonałymi psami dla osób szukających małego, inteligentnego i przyjaznego psa. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć potrzeby i charakterystykę każdej z tych ras, aby móc wybrać tę, która najlepiej pasuje do stylu życia i osobowości.

Zobacz też:  Maltipoo czy Cavapoo - różnica temperamentów

Sprawdź także:Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też