Cavapoo w Polsce – popularne psy tej rasy w Polsce

Cavapoo w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. Wszak wiele polskich gwiazd posiada pieski tej rasy. Chciałbyś się dowiedzieć, które z polskich sław mają te czworonogi i dowiedzieć się o ich pupilach czegoś więcej? Zapraszamy do lektury!
Cavapoo w Polsce

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu carnasus-york.com

Cavapoo w Polsce – polskie gwiazdy i ich psiaki

Jedną ze znanych osób, która jako pierwsza zakupiła cavapoo w Polsce była Julia Wieniawa. W 2021 roku wraz ze swoim partnerem stała się właścicielką uroczego szczeniaczka, któremu nadała imię Bowie. Artystka bardzo szybko pochwaliła się tym wydarzeniem w mediach społecznościowych i w krótkim czasie zebrała sporo komentarzy i polubień.

Cavapoo ma dobre opinie w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że w ślady pani Julii poszli inni polscy gwiazdorzy. Jednym z nich jest Robert Lewandowski. Piłkarz nabył czworonoga w tej samej hodowli, co Julia Wieniawa. Trzeba przyznać, że cavapoo, a szczególnie szczeniaki tej rasy są prześliczne. Nic więc dziwnego, że gdy do rodziny gwiazdy polskiego futbolu dołączyła suczka Bella, od razu skradła serca zarówno jego żony, jak i córeczek. 

Oprócz gratulacji i pochwał, Julia Wieniawa, a także Robert Lewandowski musieli zmierzyć się jednak z krytyką z powodu swoich czworonożnych przyjaciół. Dlaczego?

Cavapoo – wady i zalety 

Było to spowodowane faktem, że pieski cavapoo w istocie nie stanowią odrębnej rasy, a jedynie hybrydę. Jest to bowiem połączenie dwóch ras psów – pudla miniaturowego oraz  cavaliera king charles spaniela. Rasa cavapoo w Polsce, jak i na świecie nie jest uznawana. Nie zarejestrowała jej ani Międzynarodowa Federacja Kynologiczna, jak również Związek Kynologiczny w Polsce. Przez niektórych fakt ten może być uznawany za wadę. Niewątpliwie tego zdania są krytycy obydwu naszych gwiazd, którzy uważają, że sławy wspierają pseudohodowle.

Cavapoo oprócz wad ma też liczne zalety. To psy niezwykle przyjazne i rodzinne, a z uwagi na swoją łagodność stanowią doskonałych przyjaciół dla najmłodszych. Czworonogi te są bardzo czułe i wierne swoim właścicielom. Szybką się uczą i są bardzo aktywne, przez co nadają się do uprawiania agility. Odpowiednio przeszkolone mogą okazać się świetnymi zwierzętami terapeutycznymi.

Zobacz też:  Cavapoo - hodowla. Czy znajdziemy hodowle cavapoo w Polsce?

Cavapoo w Polsce – podsumowanie

Cavapoo w Polsce stały się szczególnie znane za sprawą Julii Wieniawy oraz Roberta Lewandowskiego. Piesek pani Julii – Bowie oraz suczka pana Roberta – Bella oprócz fali zachwytu spotkały się jednak z negatywnymi opiniami. Czworonogi te bowiem nie są uznawane za rasę. Ich przeciwnicy zatem uważają, że osoby, które je kupują, wspierają pseudohodowle. Cavapoo oprócz tej wady ma też zalety. To psy rodzinne, czułe i przyjazne.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też