Jak strzyc Cavapoo? Strzyżenie i pielęgnacja psa

Cavapoo to rasa, która zachwyca swoją piękną, długą, kształtną sierścią. Wymaga ona jednak zaangażowania w kwestii pielęgnacji. Chcesz dowiedzieć się jak strzyc cavapoo oraz jak pielęgnować jego sierść? Przeczytaj niniejszy artykuł.
Jak strzyc Cavapoo

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z candyyork.pl

Cavapoo – jak strzyc cavapoo

Strzyżenie psa wymaga zdolności manualnych oraz umiejętności opanowania zestresowanego, znudzonego lub zdenerwowanego sytuacją pupila. Cavapoo to rasa psa która wymaga strzyżenia, że względu na bujną sierść.

Jak strzyc cavapoo? Fryzura musi być zgodna ze standardami rasy, więc warto udać się do profesjonalnego groomera. Jeżeli jednak chcesz ostrzyc psa sam, musisz wiedzieć jak obciąć cavapoo. Przy stylizacji sierści tej rasy można inspirować się ich przodkiem – pudlem. Całą procedurę należy rozpocząć od wykąpania oraz czesania psa. Potem możemy przejść do strzyżenia, które powinniśmy dostosować do typu szaty, długości sierści, wieku oraz czynników atmosferycznych panujących na zewnątrz. Strzyżenie powinno zaczynać się od tułowia lub łap oraz w kierunku od głowy do ogona. Nie może być przeprowadzane pod sierść. Po strzyżeniu należy zadbać także o skrócenie pazurów cavapoo. 

Cavapoo – pielęgnacja

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy cavapoo posiada sierść czy włosy? Psy tej rasy mają zróżnicowaną sierść. Nie posiadają one włosów, jak np. yorkshire terrier. Występuje ona w różnych długościach oraz kolorach, odziedziczonych po przodkach. Pielęgnacja cavapoo nie jest trudna, ale przy psach długowłosych może być czasochłonna. Cavapoo należy wyczesywać 3-4 razy w tygodniu oraz zadbać o to, aby był ostrzyżony. W przeciwnym wypadku może nie prezentować się zbyt dobrze.

Cavapoo – psy dla alergików

Psy cavapoo są znane z niskiego poziomu linienia, w związku z tym nie rozprzestrzeniają one alergenów tak bardzo jak inne rasy. Jeżeli jesteś alergikiem i marzysz o pupilu dla siebie, możesz spróbować zakupić psa cavapoo. Zanim to zrobisz, powinieneś udać się do hodowli i sprawdzić, czy psy rzeczywiście nie działają na Ciebie alergiczne. 

Zobacz też:  Cavapoo sierść czy włosy? Co posiada twój pupil?

Cavapoo dla alergika to pies, który odziedziczył więcej genów od pudla. Bardzo prawdopodobne że psy, które odziedziczyły więcej genów cavaliera będą bardziej gubiły sierść. 

Cavapoo – wady i zalety

Każda rasa psa posiada wady i zalety, dlatego przed zakupem przyjaciela warto zastanowić się, czy podejmujemy dobry wybór. 

Wady i zalety cavapoo:

  • wspaniały, przyjazny charakter,
  • inteligencja,
  • sierść dobra dla alergików,
  • wiele wariantów wyglądu,
  • rasa nie jest zarejestrowana jako oficjalna,
  • rasa jest młoda, więc nie ma wykształtowanego charakteru, 
  • nieznajome są wszystkie predyspozycje chorobowe.

Cavapoo – podsumowanie

Cavapoo to rasa, która sprawdza się w wielu rodzinach. Psy będą doskonałym towarzyszem rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawnej i alergika. Praca hodowców kształtujących rasę cavapoo zdecydowanie się opłaciła, ponieważ możemy cieszyć się ich świetnym wyglądem i przyjaznym usposobieniem. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *