Maltipoo czy Cavapoo – różnica temperamentów

Maltipoo i Cavapoo powstały w wyniku skrzyżowania dwóch ras: pudla i Maltańczyka w przypadku Maltipoo i pudla i King Charles Cavalier Spaniela w przypadku tego drugiego. Dowiedz się więcej na temat różnic temperamentów. Maltipoo czy cavapoo?
Maltipoo czy Cavapoo

Charakter Maltipoo

Psy rasy Maltipoo są znane ze swojej miłości do ludzi, przyjacielskiego usposobienia i towarzyskości. Psy te są także niezwykle inteligentne i łatwo uczą się nowych sztuczek i komend. Maltipoo lubią być ponadto w centrum uwagi i uwielbiają spędzać czas z rodziną. Warto tutaj dodać, iż Maltipoo są znane ze swojej cierpliwości i są dobrze tolerowane przez dzieci, co czyni je świetnymi psami rodzinnymi.

Maltipoo czy Cavapoo - maltipoo
Maltipoo

Co się tyczy pielęgnacji, nie mają z nią problemów, co czyni je świetnymi psami dla osób, które lubią utrzymywać swoje psy w czystości. Ogólnie rzecz biorąc, Maltipoo to bardzo przyjazne i towarzyskie psy, które lubią spędzać czas z ludźmi i są doskonałymi towarzyszami dla osób w każdym wieku.

Charakter Cavapoo

Maltipoo czy Cavapoo - cavapoo
Cavapoo

Psy rasy Cavapoo, podobnie jak Maltipoo są bystre i lubią być w centrum zainteresowania. Są to psy również bardzo posłuszne i dzięki wysokiej inteligencji łatwe w szkoleniu, dzięki czemu świetnie nadają się dla osób, które chcą mieć psa, ale nie dysponują dużą ilością czasu na jego szkolenie. Psy tej rasy są także dość spokojne i nie wymagają wielu aktywności fizycznych, choć lubią spacerować i bawić się z właścicielem. Psy te są również bardzo dobrze przystosowane do życia w mieszkaniu i doskonale nadają się dla osób, które mieszkają w mieście w mieszkaniach w bloku. Na zakończenie warto dodać, iż psy rasy Cavapoo są również świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi, ponieważ są one bardzo towarzyskie i lubią dzieci.

Maltipoo czy Cavapoo – różnica temperamentów – podsumowanie

Jaka jest konkluzja płynąca z pytania ”Maltipoo czy Cavapoo”? Ogólnie rzecz biorąc, Cavapoo i Maltipoo to podobne rasy psów, które charakteryzują się przyjaznym usposobieniem i dobrymi cechami do szkolenia, pomimo być może niepozornych rozmiarów. Obie rasy są ponadto dobrze przystosowane do życia w mieście, w małych mieszkaniach i nie wymagają wielu aktywności fizycznych. Psy obu ras są również towarzyskie i lubią dzieci, dlatego świetnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Różnice między tymi rasami mogą wynikać z indywidualnych cech psów, które warto powiedzieć, iż mogą występować jednak również w obrębie tej samej rasy.

Zobacz też:  Cavapoo charakter - co musisz wiedzieć o tej rasie psa?

Sprawdź także:Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też